Czas w Nigeria

Aktualny Czas Lokalny

Nigeria
Afryka

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Nigeria

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
182202000
Pełna nazwa Federal Republic of Nigeria
Stolica Abuja
Waluta NGN
Skróty NG, NGA
Numer kierunkowy 234
Język English

Pogoda w Nigeria

Nigeria Zdjęcia

Zuma Rock Nigeria
Olumo Rock Nigeria
Chadbasin Nigeria

Dodatkowe informacje o Nigeria

Nigeria jest krajem równikowym w Afryce Zachodniej. Jest ona najbardziej zaludnionym krajem. Na południu okala go Zatoka Gwinejska, na zachodzie sąsiaduje z Beninen, na południowym wschodzie z Kamerunem od północnego wschodu graniczy z Czadem a od północy z Nigerem. Stolicą kraju jest Abuja. Nigeria jest najbardziej zaludnionym w Afryce krajem, a siódmym co do liczby ludności na świecie. Jest największym producentem ropy w Aryce od roku 204, krajem o najbogatszej gospodarce w Afryce. Pomimo tego, że na ogół taka sytuacja nie dotyczy państw afrykańskich według Banku Światowego , Nigeria odsiagnęła nieomalże zachodni poziom rozwoju ekonomicznego, ze stosunkowo wysokim PKB.
Pomimo tego, że w Nigerii mówi się wieloma językami językiem urzędowym jest angielski. Jednak narodowym językiem jest łamana angielszczyzna, powstała z języka angielskiego opartego na mówionym kreolskim tym językiem mówi przeważająca większość bo 75 milionów ludzi, to ich drugi język a 3 do 5 milionów zamieszkujących deltę rzeki Niger uważa go za swój język ojczysty.
Najwyższym miejscem w Nigerii jest Chappal Waddi na wysokości 2,419 m npm (7,936 ft). Głównymi rzekami są Niger i Benue, które zlewają się w sławną Deltę Nigru, jest to jedna z największych na świecie delt. The main rivers are the Niger and the Benue, which converge and empty into the famous Niger Delta, one of the world biggest deltas.
The currency is the Naira.

Nigeria Mapa