Czas w Suazi

Aktualny Czas Lokalny

Suazi
Afryka

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Suazi

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
1119375
Pełna nazwa Umbuso waseSwatini
Stolica Lobamba
Waluta SZL
Skróty SZ, SWZ
Numer kierunkowy 268
Język English

Miasta w Suazi

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Mbabane
   

Pogoda w Suazi

Suazi Zdjęcia

Swaziland
2_Swaziland

Dodatkowe informacje o Suazi

Królestwo Suazi jest małym krajem w Afryce Południowej, położonym pomięszy Afryką Południową a Mozambikiem. Posiada obszar 17. 363 kilometrów kwadratowych, a ludność liczy 1.304 milliona mieszkańców, zgodnie ze średnią podaną przez ONZ na rok 2016. Jego stolicą jest Mbabane. Kraj swoją nazwę otrzymał od plemienia Bantu, które się tutaj osiedliło, inna jego nazwa to Zouazi. Prócz „Suazi” kraj też nosi nazwę ‘Souatini’ lub ‘Ngkouani’. Suazi jest jednym z najbiedniejszych krajów na ziemi. Długość życia jest bardzo niska 52.57 lat (dane z roku 2015). Mężczyźni żyją średnio 56.49 lat a kobieety 48.53 lat. Liczba zachorowań na AIDS jest jedną z najwyższych na świecie.
In April 2009 the EU included the country in the list of carriers banned from flying to the 27 W celu bezpieczeńsrtwa jest państwem członkoskim. Samochody jeżdżą po lewej stronie jezdni, a drogi nie są chronione drutem kolczastym jak w sąsiadującej Afryce Południowej stąd kierowcy nieustannie napotykają na drogach stada którre się pasą bez dozoru człowieka.
Znaleziska wskazują na ludzką obecnosć w Suazi od epki kamienia łupanego około 200 000 lat temu. I tak prehistoryczne malowidła na kamieniu pochodzą z czasów od 19 wieku aż do 25 000 lat temu. Pierwszymi mieszkańcami regionu byli myśliwi-zbieracze Koisan, którzy byli stopniowo wypierani przez plemiona Bantu w zwiazku z migracją z tersnów jezior północnych.
Walutą używana w Suazi jest lilangeni,jest spięta z rabdem południowo afrykańskim

Suazi Mapa