Czas w Kiribati

Aktualny Czas Lokalny

Kiribati
Australia

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Kiribati

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 3
Populacja
106461
Pełna nazwa Ribaberiki Kiribati
Stolica South Tarawa
Waluta AUD
Skróty KI, KIR
Numer kierunkowy 686
Język English

Miasta w Kiribati

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Tarawa
   

Pogoda w Kiribati

Kiribati Zdjęcia

kiribati
kiribati1
ocean island_kiribati

Dodatkowe informacje o Kiribati

Kiribati (ang. wymowa: Kiri-bass) to grupa wysp znajdujących się w Mikronezji i rozciągających się nad równikiem, a od roku 1995, nad Międzynarodową Linią Zmiany Daty. 33 atole kiribackie, z łączną powierzchnią zaledwie 811 km², rozrzucone są na obszarze 3.5 miliona km². Kiribati było jednym z głównych miejsc, gdzie przeprowadzane były operacje wojskowe na Pacyfiku w czasie II Wojny Światowej i wydarzyło się tu wiele krwawych bitew, w tym niesławna Bitwa o Tarawę w listopadzie 1943 roku. Kiribati, w przeciwieństwie do wielu egzotycznych wysp, jak Tahiti czy Hawaje, nie jest najlepszym punktem turystycznym, w którym można się zrelaksować podczas urlopu. Garstka turystów, która przyjeżdża do Kiribati, na ogół świadoma jest trudności i podejmuje wcześniej odpowiednie przygotowania.
Stolica Kiribati, Tarawa Południowa, jest bardzo gęsto zaludniona i jest jednym z najuboższych miejsc na świecie. Na innych wyspach mieszka niewiele ludzi i dotarcie do nich może okazać się bardzo dużym wyzwaniem, gdyż warunki transportu są tu jeszcze bardziej prymitywne niż w stolicy.
Większość turystów, która przyjeżdża na wyspę, to Amerykanie. Najpopularniejszym miejscem jest Kiritimati (Wyspa Bożego Narodzenia) głównie dlatego, że wyspa ta otrzymała rozgłos 1 stycznia, 2000, jako pierwsze miejsce na świecie, gdzie rozpoczęło się nowe tysiąclecie. Warunki panujące na tej wyspie są trochę lepsze niż w pozostałej części Kiribati (choć ubóstwo jest wciąż widoczne).
Obowiązującą walutą jest dolar kiribacki (KBD), którego wartość odpowiada cenie dolara australijskiego (AUD).

Kiribati Mapa