Czas w Nowa Zelandia

Aktualny Czas Lokalny

Nowa Zelandia
Australia

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Nowa Zelandia

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 5
Populacja
4609440
Pełna nazwa Aotearoa
Stolica Wellington
Waluta NZD
Skróty NZ, NZL
Numer kierunkowy 64
Język English

Miasta w Nowa Zelandia

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Okland
Wellington

Pogoda w Nowa Zelandia

Nowa Zelandia Zdjęcia

Beech_NZ
Dunedin_NZ
Milford Sound_NZ

Dodatkowe informacje o Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to kraj, w którym można spotkać niesamowicie piękną i zapierającą dech w piersi naturę. Znajdujące się tu dziewicze góry, szerokie pastwiska, piękne fiordy, krystalicznie czyste jeziora, wijące się rzeki i aktywne wulkany sprawiają, że kraj ten wygląda jakby był żywcem wyciągnięty z książki fantasy. Dlatego właśnie było to idealne miejsce do nakręcenia popularnej trylogii Włady Pierścieni. Stolicą jest Wellington. Choć Nowa Zelandia nie jest bardzo zaludniona, ma bardzo rozwinięty sektor turystyczny oferując wiele porywających atrakcji dla poszukiwaczy przygód z całego świata. Najbardziej rozpoznawanym zwierzęciem wyspy jest nielotny ptak Kiwi i nie można go znaleźć nigdzie indziej na świecie.
Miejscowa kultura maoryska jest wciąż ważną częścią codziennego życia i jest nawet zatwierdzona przez rząd jako sposób na lepsze zrozumienie kultury nowozelandzkiej.
Nowa Zelandia to piąte największe państwo wyspiarskie na świecie, zaraz po Australii, Indonezji, Japonii i Filipinach. Jednak morska Wyłączna Strefa Ekonomiczna Nowej Zelandii jest piętnastokrotnie większa, a w rankingu wyprzedzą ją tylko Australia.
Obowiązującą walutą w kraju jest dolar nowozelandzki.

Nowa Zelandia Mapa