Czas w Indonezja

Aktualny Czas Lokalny

Indonezja
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Indonezja

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 3
Populacja
255461700
Pełna nazwa Republik Indonesia
Stolica Jakarta
Waluta IDR
Skróty ID, IDN
Numer kierunkowy 62
Język Indonesian

Pogoda w Indonezja

Indonezja Zdjęcia

Indonesia
Indonesia1
Indonesia2

Dodatkowe informacje o Indonezja

Indonezja to największy archipelag na świecie liczący 18 110 wysp, z których 6 000 jest zamieszkałych. Populacja państwa wynosi 240 milionów ludzi, co czyni go czwartym co do liczebności krajem świata, zaraz po Chinach, Indiach i USA. Jest to również największe państwo w Azji Południowo-Wschodniej i ma największa populację muzułmańską na świecie, co może niektórych zaskoczyć. Stolicą jest Dżakarta, a populacja wynosi prawie 9.7 milionów ludzi. Wysoki wskaźnik urodzeń oznacza, że kraj prześcignie USA i stanie się trzecim co do liczebności krajem przed rokiem 2044.
Indonezyjska centrala ruchu turystycznego promuje kraj zachodniemu światu jako „Wspaniała Indonezja”. Ta fraza jest faktycznie prawdziwa, choć kraj nie zawsze cieszy się pokojem. Historia pokazuje wiele krwawych wojen domowych i prześladowań.
Pod względem ekologicznym, w zastraszającym tempie wycinane są wspaniałe lasy tropikalne Indonezji – największe zaraz po Brazylii. Indonezja to również kraj o bardzo wyraźnej nierówności majątkowej, i choć z zewnątrz wszystko wygląda czarująco, tak naprawdę w kraju panuje ogromne ubóstwo i niepokój.
Nie istnieje jedna, ujednolicona kultura w Indonezji, choć kultura hinduska byłego imperium Majapahit z pewnością stanowi fundament wielu tradycji kulturowych, które można ujrzeć na wielu centralnych wyspach Sumatry, Java, Bali i Lomboku.
Obowiązujacą walutą Indonezji jest rupia (IDR), w skrócie Rp.

Indonezja Mapa