Czas w Korea Południowa

Aktualny Czas Lokalny

Korea Południowa
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Korea Południowa

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
51448183
Pełna nazwa Republic of Korea
Stolica Seoul
Waluta KRW
Skróty KR, KOR
Numer kierunkowy 82
Język Korean

Miasta w Korea Południowa

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz

Pogoda w Korea Południowa

Korea Południowa Zdjęcia

South-Korea
Cherry-Blossoms_SOUTH KOREA

Dodatkowe informacje o Korea Południowa

Korea Południowa do niepodległy kraj w Azji Wschodniej i znajduje się w najbardziej południowej części Półwyspku Koreańskiego. Graniczy z Koreą Północną. Stolicą jest Seul. Korea Południowa to jeden z najbardziej zurbanizowanych krajów na świecie (92%), a jej mieszkańcy głównie zamieszkują tereny wyżynne w Regionie Stołecznym Korei, ogromnej metropolii zamieszkałej przez około 25 milionów ludzi. Zajmuje 6 miejsce w rankingu wiodących miast na świecie z czwartą, największą gospodarką. Pozostała część kraju jest bardzo górzysta, co sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla entuzjastów sportów zimowych.
Szorstka i nierówna topografia kraju odegrała znaczącą rolę w aspekcie kulturowym, gdyż Korea ma bardzo wyrazistą tożsamość kulturową, nie podzielając wielu wartości swoich większych, imperialistycznych sąsiadów. Odmiana Konfucjanizmu, stosowana przez Koreańczyków, była znacznie bardziej rygorystyczna niż u Chińczyków z bardzo sztywnym podziałek klasowym.
Dziś Korea jest bardzo nowoczesnym społeczeństwem z dobrze rozwiniętym przemysłem artystycznym i medialnym, który często przewyższa Hollywoodzkie produkcje i dochody. Większe miasta w Korei mają bardzo odmienną i radosną architekturę. Co ciekawe, wielu Chrześcijan i Buddystów mieszka w Korei.
Obowiązującą walutą w Korei Południowej jest won.

Korea Południowa Mapa