Czas w Nepal

Aktualny Czas Lokalny

Nepal
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Nepal

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
28037904
Pełna nazwa Loktāntrik Ganatantra Nepāl
Stolica Kathmandu
Waluta NPR
Skróty NP, NPL
Numer kierunkowy 977
Język Nepali

Miasta w Nepal

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Jhapa
Kailali
Katmandu
Katmandu

Pogoda w Nepal

Nepal Zdjęcia

Swayambhunath Stupa_Nepal
Pasupathinath_Nepal
Annapurna mountain_Nepal

Dodatkowe informacje o Nepal

Nepal to kraj śródlądowy znajdujący się w Azji Południowej, leży między autonomicznym regionem Chin, Tybetem, a Indiami. Znajduje się tu 9 z 10 najwyższych szczytów na świecie, w tym Mount Everest. Nepal ogłosił swą niepodległość w roku 2008, po wielu latach bycia enklawą swoich potężniejszych sąsiadów. Stolicą jest Katmandu. Pochodzenie nazwy kraju zostało zagubione w czasie. Niektóre legendy mówią, że hinduski mędrzec o imieniu „Ne” zamieszkał w dolinie Katmandu w czasach prehistorycznych, a nazwa „Nepal” zaczęła istnieć, gdyż miejsce to było chronione („pala” w jęz. Pali) przez mędrca “Ne”.
Niezależnie od tego jak Nepal otrzymał swą nazwą, jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie. Niesamowity krajobraz górski i zróżnicowane, egzotyczne kultury sprawiają, że Nepal jest bardzo popularnym celem turystycznym. Rozwój turystyki został jednak spowolniony ze względu na konflikty polityczne i brak infrastruktury.
Jednak wielu turystów nie przejmuje się tymi problemami ze względu na piękno Nepalu: w roku 2012 lizcba turystów, jaka przyjechała do Nepalu, wyniosła 598 204. Sektor turystyczny stanowił prawie 3% narodowego PKB w roku 2012 i jest drugim, największym źródłem dochodów zagranicznych, zaraz po przekazach pieniężnych.
Narodową walutą jest rupia nepalska.

Nepal Mapa