Czas w Syria

Aktualny Czas Lokalny

Syria
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Syria

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
23339517
Pełna nazwa Al-Jumhūrīyah Al-ʻArabīyah As-Sūrīyah
Stolica Damascus
Waluta SYP
Skróty SY, SYR
Numer kierunkowy 963
Język Arabic

Miasta w Syria

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Al-Rakka
Alep
Aleppo
Damaszek
Hama
Hims
Homs
   

Pogoda w Syria

Syria Zdjęcia

SYRIA1
Syria2

Dodatkowe informacje o Syria

Syria to kraj położony na Bliskim Wschodzie i znajduje się między Rzeką Eufrat, Pustynią Arabską a Morzem Śródziemnym. Ma powierzchnię 185 180 kilometrów kwadratowych. Państwo graniczy na północy z Turcją, na wschodzie z Irakiem, na południu z Jordanem, na południowym-zachodzie z Izraelem i Libanem, a na północnym-zachodzie z Morzem Śródziemnym. Stolicą jest Damaszek. Populacja kraju wynosi 22 505 miliona (54 na świecie). Tempo wzrostu populacji w Syri wynosi -0,16% (szacunek z roku 2015). Wskaźnik urodzeń wynosi 22.17 na 1000 osób (2015), a wskaźnik zgonów wynosi cztery na 1000 (2015). Długość życia dla całej populacji wynosi 74.69 lat, według statystyk z roku 2015 (72.31 dla mężczyzn i 77.21 dla kobiet).
Mieszkańcy kraju głównie zajmują się rolnictwem i hodowlą bydła. Główne obszary rolne znajdują się w części zachodniej kraju oraz w centralnych, żyznych regionach. Kraj produkuje płatki, warzywa, tytoń, ziemniaki, winogrona, bawełnę, oliwki i nie tylko. Brak zainteresowania leśnictwem i rybołóstwem.
Najważniejszym przemysłem dla gospodarki jest przemysł żywnościowy, a także tekstylny, huta szkła, garbowanie, rafinowanie oleju, itd. Syria eksportuje głównie bawełnę, pszenicę, tkaniny jedwabne, jęczmień, skóry i tytoń z portów w Bejrucie i Laodycei.
Obowiązującą walutą jest funt syryjski.

Syria Mapa