Czas w Wietnam

Aktualny Czas Lokalny

Wietnam
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Wietnam

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
91812000
Pełna nazwa Cộng hòa Xã hội chủ nghĩa Việt Nam
Stolica Hanoi
Waluta VND
Skróty VN, VNM
Numer kierunkowy 84
Język Vietnamese

Miasta w Wietnam

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Da Nang
Hai Phong
Haiphong
Hanoi
Ho Chi Minh City
   

Pogoda w Wietnam

Wietnam Zdjęcia

Halong_Vietnam
Vietnam

Dodatkowe informacje o Wietnam

Wietnam (po wietnamsku: Việt Nam, po francusku: Viêt Nam), zwany oficjalnie Socjalistyczną Republiką Wietnamu, to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej mający drugą największą populację z komunistycznym reżimem na świecie. Powierzchnia kraju wynosi 331 690 kilometrów kwadratowych i graniczy z Chińską Republiką Ludową na północy, Laos i Kambodżą na zachodzie, a na wschodzie, południu i zachodzie państwa znajdują się kolejno Zatoka Tonkińska, Morze Południowochińskie i Zatoka Tajlandzka. Stolicą jest Hanoi, które położone jest na północy, ale największym miastem jest Ho Chi Minh na południu, zwane Saigon do roku 1976. Według statystyk z roku 2016 populacja Wietnamu wynosi 92.513 miliona.
Najbardziej charakterystycznym elementem fizjograficznym Wietnamu są Góry Annamskie, które rozciągają się od północy na południe zajmując znaczną część środkowego regionu kraju. Znajdują się tu również dwie rozległe rzeki: Rzeka Czerwona (Song Hong) na północy i Mekong (Song Kuo Long) na południu.
Wietnam znajduje się tuż pod zwrotnikiem Raka i dlatego występuje tutaj klimat zwrotnikowy wilgotny o odmianie monsunowej, co sprawia, że rosną tu gęsto lasy równikowe i występuje wiele dużych i małych rzek.
Obowiązującą walutą jest đồng (₫) (VND).

Wietnam Mapa