Czas w Zjednoczone Emiraty Arabskie

Aktualny Czas Lokalny

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Zjednoczone Emiraty Arabskie

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
9157000
Pełna nazwa UAE
Stolica Abu Dhabi
Waluta AED
Skróty AE, ARE
Numer kierunkowy 971
Język Arabic

Miasta w Zjednoczone Emiraty Arabskie

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Abu Dabi
Dubai
Sharjah
   

Pogoda w Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie Zdjęcia

burjkhalifa_United Arab Emirates
Dubai_United Arab Emirates
dubaimall_United Arab Emirates

Dodatkowe informacje o Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo federacyjne składające się z siedmiu emiratów w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabsiego. ZEA, graniczące z Zatoką Perską i Zatoką Omańską, sąsiaduje z Arabią Saudyjską i Sułtanatem Omanu. System polityczny ZEA bazuje na pierwszej konstytucji federacji z roku 1971 i składa się z wielu stuktur rządowych, zarówno na poziomie federacyjnym jak i poszczególnych emiratów. Oficjalną religią ZEA jest Islam, a językiem urzędowym jest arabski.
Zaskakującym faktem jest to, że na populację kraju składa się około 80% imigrantów, a tylko 20% należy do miejscowej ludności. To stwarza wyjątkową kompozycję: ponad 100 narodowości zarejestrowanych jako rezydenci ZEA przyczyniający się na własny sposób do formowania wielokulturowego społeczeństwa na Bliskim Wschodzie, a nawet na świecie. Istnieje duża tolerancja dla „odmiennego” (nie-arabskiego) stylu życia i wiele osób z zachodu czuje się w tym kraju komfortowo.
Jednak ZEA dalej pozostaje całkowicie muzułmańskim krajem i stara się utrzymywać swą religię i tradycje kulturowe, podczas gdy każdego dnia styl życia ulega wpływom zachodnim, zwłaszcza w większych ośrodkach miejskich, takich jak Dubaj czy Abu Zabi.
Dirham jest obowiązującą walutą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zjednoczone Emiraty Arabskie Mapa