Czas w Islandia

Aktualny Czas Lokalny

Islandia
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Islandia

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
330610
Pełna nazwa Lýðveldið Ísland
Stolica Reykjavik
Waluta ISK
Skróty IS, ISL
Numer kierunkowy 354
Język Icelandic

Pogoda w Islandia

Islandia Zdjęcia

Dynjandi Iceland
Hot Springs Iceland
Tjornin Iceland

Dodatkowe informacje o Islandia

Islandia jest górzystą wyspą na północnych wodach oceanu Atlantyckiego, położoną pomiedzy Europą a Ameryką Północną. Stolicą kraju i jedynym obszarem miejskim jest Rejkjawik. Choć pod względem geograficznym nie należy do kontynentu, uznany jest jako jeden z nordyckich krajów Europy, ze względu na swoją bogatą, mocno związaną z Wikingami historię. Nazwa kraju nie jest zbyt trafna choć brzmi dobrze, 10% równiny Islandii pokrywają starodawne lodowce, jednak w kraju panuje zadziwiająco łagodny klimat, a jego liczne geotermy i gorące źródła czynią z niej mało spotykane miejsce turystyczne. Oryginalna pisownia (‘Island”) jest również właściwa po angielsku.
Islandia jest uderzająco piękna dla osób, którzy gustują w dramatycznych i mało spotykanych krajobrazach. Jak w przypadku każdego kraju, który jest położony w tak bliskiej odległości od Koła Arktycznego, ilość światła w danym sezonie roku jest zasadniczo odmienna. W czerwcu słońce na krótko zachodzi, lecz nim po kilku godzinach wzejdzie na nowo, nie zdąrzy zrobi
się całkiem ciemno. Marzec i wrzesień są miesiącami równonocy kiedy dzień i noc są nieomal równe sobie, jak prawie wszędzie indziej na świecie. Lecz zimą Islandczycy cieszą sie tylko 4 godzinami światła dziennie.

Islandia Mapa