Czas w Łotwa

Aktualny Czas Lokalny

Łotwa
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Łotwa

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
1980700
Pełna nazwa Latvijas Republika
Stolica Riga
Waluta EUR
Skróty LV, LVA
Numer kierunkowy 371
Język Latvian

Miasta w Łotwa

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Ryga
   

Pogoda w Łotwa

Łotwa Zdjęcia

Latvija Latvia
Latvia 2
Latvia

Dodatkowe informacje o Łotwa

Łotwa jest państwem bałtyckim w północnej Europie. Łotwa graniczy z Estonią od północy, z Litwą od południa, z Rosją od wschodu i z Białorusią od południowego wschodu, od zachodu natomiast z Morzem Bałtyckim. Stolicą jest, Ryga, jej starówka znajduje się na liście UNESCO Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego i stanowi największą atrakcję turystyczną kraju.
Jednak podróżni odwiedzający ten kraj mają też wiele innych miejsc do zwiedzania zarówno w aglomeracji miejskiej jak i w otoczeniu wiejskim. Turyści mogą się też cieszyć dziewiczym wybrzeżem, które ciągnie się na jakieś 500 km i składa się z białych, miękkich piaszczystych plaż. Na lądzie znajdują się też obficie zalesione tereny, z wieloma szlakami spacerowymi i parkami przyrodniczymi.
W zasadzie połowa Łotwy jest pokryta lasami i obfituje w dzikie zwierzęta. W regionie Latgsale znajduje się wiele jezior. Od kiedy państwo uzyskało niepodległość spod władzy Związku Radzieckiego, została wstrzymana nieodpowiedzialna produkcja przemysłowa, a kraj stał się ekologicznie czysty i bezpieczny.
Od starożytności historia Łotwy świadczy o tym, że zawsze była ważnym punktem handlowym. Słynna trasa którą Wikingowie podróżowali do Grecji, o której mowa jest w starożytnych kronikach wiodła od Skandynawii poprzez terytoria Łotwy rzekę Duagava do Kijowa na Rusi i Imperium Bizantyjskiego, łącząc w ten sposób północ z południem, wspomagając wymianę towarów i myśli.
Kraj używa powszechnej w Europie waluty Euro.

Łotwa Mapa