Czas w Luksemburg

Aktualny Czas Lokalny

Luksemburg
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Luksemburg

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
562958
Pełna nazwa Groussherzogtum Lëtzebuerg
Stolica Luxembourg
Waluta EUR
Skróty LU, LUX
Numer kierunkowy 352
Język French

Miasta w Luksemburg

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Luksemburg Miasto
   

Pogoda w Luksemburg

Luksemburg Zdjęcia

Guillaume Place Luxembourg
Luxembourg
Regram Luxembourg City

Dodatkowe informacje o Luksemburg

Wielkie Księstwo Luksemburga jest krajem śródlądowym w Beneluksie (Belgia, Holandia, Luksembourg) graniczące z Belgią, Francją i Niemcami, podobnie do Belgii położone jest na skrzyżowaniu kultur niemieckiej i łacińskiej. To jedyne na świecie pozostałe Wielkie Księstwo jest drugim najmniejszym państewkiem członkowskim Unii Europejskiej. Luksemburg jest przykładem odpowiedniej organizacji i dobrego planowania: łączy w sobie stalową siłę, finanse i przemysł oparty na zaawansowanej technologii, strategiczną lokalizację w sercu Europy Zachodniej i różnorodne piękno przyrody, jest jednym z trzech najbogatszych krajów świata.
Topografia Luksemburga jest przeważajaco gładka z lekko górskim krajobrazem na północy. Luksemburg jest zadziwiająco zróżnicowany biolologicznie – biorąc pod uwagę jego wielkość – jest pełen pięknej natury i wspaniałych historycznych zabytków.
Historia kraju wypełniona jest historiami o walecznych imperatorach, ambitnych książętach i krwawych bitew Okresu Średniowiecza. Bajkowe zamki pochodzące z dawnych dziejów nadal istnieją, doskonale wkomponowując się w krajobraz, aby przypomiać ludziom tamte czasy.

Luksemburg Mapa