Czas w Polska

Aktualny Czas Lokalny

Polska
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Polska

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
38484000
Pełna nazwa Rzeczpospolita Polska
Stolica Warsaw
Waluta PLN
Skróty PL, POL
Numer kierunkowy 48
Język Polish

Pogoda w Polska

Polska Zdjęcia

Poland
Moutains and Lake
Statue
Building

Dodatkowe informacje o Polska

Polska jest krajem leżącym w Europie Środkowej, usytuowana jest pomiedzy Morzem Bałtyckim, od północy, a pasmami górskimi na południu. Graniczy z Niemcami na zachodzie. z Republiką Czeską i Sowacją na południu, z Ukrainą i Białorusią na wschodzie a na północy z Morzem Bałtyckim, Okręgiem Kaliningradzkim (enklawą Rosyjską i Litwą. Stolicą kraju jest Warszawa. Polska zajmuje obszar 312 679 kilometrów kwadratowych. Kraj ten jest na 69 pozycji co do wielkości na świecie, a 9 największym krajem w Europie. Ludność kraju wynosi 38.5 miliona co czyni go 34 najbardziej zaludnionym krajem na świecie, 8 w Europie i 6 najbardziej zaludnionym krajem Unii Europejskiej.
Od czasu rozpadnięcia się ZSRR na początku lat 90-tych Polska zaczęła przemianę na gospodarkę opartą o rynek, co poprawiło jakość życia w kraju i PKB. Polska znalazła się na wysokiej pozycji na liście Wskaźnika Rozwoju Spolecznego. Polska jest krajem demokratycznym z gospodarką o średnim dochodzie i poziomem jakości życia, który dorównuje większości ekonomii zachodnich.
Ponadto kraj ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, zarówno miejskich jak i przyrodniczych, a odwiedza go 16 milionów turystów rocznie. Polska jest szóstą pod wględem wielkości gospodarką w Unii Europejskiej i znajduje się wśród najszybciej rozwijających się krajów na świecie.
Oficjalną walutą używaną w Polsce jest złoty.

Polska Mapa