Czas w Ukraina

Aktualny Czas Lokalny

Ukraina
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Ukraina

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
42836922
Pełna nazwa Ukrayina
Stolica Kiev
Waluta UAH
Skróty UA, UKR
Numer kierunkowy 380
Język Ukrainian

Miasta w Ukraina

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Charków
Dniepropietrowsk
Donieck
Kijów
Lwów
Odessa
Zaporoże
   

Pogoda w Ukraina

Ukraina Zdjęcia

Golden Gate Ukraine
Golden Gate Rock Ukraine
Market Square Ukraine

Dodatkowe informacje o Ukraina

Ukraina jest krajem położonym w Europie Wschodniej. Graniczy z Rosją od wschodu i północnego wschodu, z Białorusią od północnego zachodu, z Polską, Słowacja, i Węgrami od zachodu z Romunią i Mołdawią od południowego zachodu, a na południu i na południowym wschodzie z Morzem Czarnym i Morzem Azowskim. Kraj zajmuje teren 603 628 km. kwadratowych, tak wiec jest drugim co do wielkości krajem Europy, po Rosji. Stolicą Ukrainy jest Kijów. Przeważająca część kraju jest równinna i rolnicza. Góry znajdują się tylko na obszarach graniczących z Rumunią (Góry Karpaty). Uprawia się tam zboże, buraki cukrowe, słoneczniki, a także hoduje się bydło, rozwinięta jest tam również produkcja mleka.
Większość ludności Ukrainy nie utożsamia się z żadną zorganizowaną religią, a znaczna część ludności to ateiści.
Zgodnie z Konstytucją Ukraińską oficjalnym jezykiem używanym na Ukrainie jest ukraiński. Jednakże jezyk rosyjski jest szeroko rozpowszechniony w kraju, a szczególnie w jego wschodniej i poludniowej części, które zamieszkuje etnicznie rosyjska większość.
Zgdnie z danymi z roku 2016, ludność kraju liczy 42,760,500 mieszkańców. Średnia długości życia na rok 2015 całej ludności wynosi 71.57 lat (66.81 u mężczyzn, a 76,63 u kobiet).
Walutą używana w kraju jest ukraińska hrywna.

Ukraina Mapa