Czas w Niger

Aktualny Czas Lokalny

Niger
Afryka

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Niger

Strefa czasowa---
Czas Letni (DST)---
Strefy czasowe1
Populacja
19899000
Pełna nazwaRépublique du Niger
StolicaNiamey
WalutaXOF
SkrótyNE, NER
Numer kierunkowy227
JęzykFrench

Miasta w Niger

MiastoCzas terazRóżnica czasuMiastoCzas terazRóżnica czasu
Niamey
   

Pogoda w Niger

Niger Zdjęcia

Niger
Grand mosque_Niger
agadez mosque_niger

Dodatkowe informacje o Niger

Niger, oficjalnie znany pod nazwą Republika Nigeru jest krajem śródlądowym położoym w Afryce Zachodniej, swoją nazwę bierze od rzeki Niger. Niiger graniczy Libią od północnego wschodu, Czadem od wschodu, Nigerią i Beninem od południa, Burkina Faso i Mali od zachodu i Algerią od północnego zachodu. Niger obejmuje ogromne terytorium 1,270,000 km2, będąc najwiekszym krajem w Afryce Zachodniej. Jednakże ponad 80% obszaru pokrywają piaski Sahary. Ludnosć kraju zamieszkuje głównie najbardziej wysuniete na południe i zachód terytoria kraju. Stolica Nigeru Niamey znajduje się w najdalszym na południowy zachodim rogu kraju. Niger należy do krajów rozwijających się a Wskaźnik Rozwoju Społęcznego ONZ (HDI) stale wykazuje najniższy okres rozwoju spolecznego.
Niger is a developing country, and is constantly one of the lowest-ranked in the United Nations’ Human Development Index (HDI).
Pomimo tego, żę większość kraju tworzy w zasadzie pustynia, wiele obszarów, które nie są pustynią jest okresowo zagrożona suszą.
Gospodarka kraju opiera się o eksport wyrobów rolniczych, które są skoncentrowane wokół bardziej żyznych południowych terenów kraju oraz eksport surowców naturalnych jak rudę uranu. Pustynny klimat i śródladowe polożenie znacznie utrudniają proce rozwoju, dla Nigeru duże wyzwanie. Sytuacja jest tym gorsza, że bez kontroli urodzin w kraju występuje przeludnienie, możliwosci eduacji są ubogie, wśród ludności panuje bieda, brakuje infrastruktur, jakosć służby zdrowia jest słaba, występuje degradacja środowiska.
W Nigerze używa się wspólnej z pozostałymi siedmioma państwami członkowskimi Unii Monetarnej Afryki Zachodniej waluty, franka CFA, oraz wspo…lnego banku Centralnego banku Państw Afryki Zachodniej (BCEAO).

Niger Mapa