Czas w Somalia

Aktualny Czas Lokalny

Somalia
Afryka

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Somalia

Strefa czasowa---
Czas Letni (DST)---
Strefy czasowe1
Populacja
10787000
Pełna nazwaJumhūriyyat aṣ-Ṣūmāl al-Fiderāliyya
StolicaMogadishu
WalutaSOS
SkrótySO, SOM
Numer kierunkowy252
JęzykSomali

Miasta w Somalia

MiastoCzas terazRóżnica czasuMiastoCzas terazRóżnica czasu
Hargeisa
Mogadiszu

Pogoda w Somalia

Somalia Zdjęcia

coast_Somalia

Dodatkowe informacje o Somalia

Somalia położona jest w Rogu Afryki, i graniczy z od zachodu Etiopią, od połnocnego zachodu z Dżibuti, od południowego zachodu z Kenią. Stolica kraju Mogadiszu. Somalia jest krajem, który borykał się i nadal przechodzi liczne problemy. Wojna domowa, przewroty militarne, nieporozumienia w sprawie granic, wojny między gangami są normą zachowań w tym kraju, który zalicza sie do najbardziej niebezpiecznych na świecie. Pojawienie się militarnych grup islamistów wraz z wieloletnim brakiem dobrze funkcjonującego rządu sprawiły, że większosć ambasad ostrzega swoich obywateli przed podróżowaniem do Somali.
Sprawy różnią się nic w autonomicznym regionie Somaliland, gdzie rządzi demokratycznie wybrany rząd, choć niepodległość nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Kraj ten jest na ogół bezpieczniejszy i bardziej stabilny niż jego nieprzewidywalny sąsiad.
Pomimo skomplikowanej sytuacju społeczno-ekonomicznej Somalia jest przepięknym krajem, szczególnie w rejonie wybrzeża. Somalia ma najdłuższe na kontynencie afrykańskim wybrzeże, choć jej lądowa część to głównie tereny pustynne. Klimat jest bardzo gorący, choć od Maja do października dzięki monsunom, pogoda jest do wytrzymania.
W Somali walutą, którą się używa jest szyling.

Somalia Mapa