Czas w Honduras

Aktualny Czas Lokalny

Honduras
Ameryka Północna

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Honduras

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
8725111
Pełna nazwa República de Honduras
Stolica Tegucigalpa
Waluta HNL
Skróty HN, HND
Numer kierunkowy 504
Język Spanish

Miasta w Honduras

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
San Pedro Sula
Tegucigalpa

Pogoda w Honduras

Honduras Zdjęcia

Isla Conejo Honduras
Tegucigalpa Honduras
Trujillo Honduras

Dodatkowe informacje o Honduras

Honduras jest drugim co do wielkości i drugim co do liczby ludności krajem w Ameryce Środkowej. Stolicą jest Tegucigalpa, w kraju można znaleźć kilkanaście wiosek kolonialnych, starożytne ruiny Majów i parki przyrody. Ze względu na swoje położenie w Ameryce Środkowej, Honduras posiada dwie linie brzegowe z Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibkim. Kraj jest popularnym miejscem turystycznych i celem poszukiwaczy przygód ze względu na wspaniałe plaże i rafy koralowe. Krajobraz obszaru głębi kraju jest górzysty, a kilka równin znajduje się głównie na wybrzeżach kraju. Wybrzeże nad Morzem Karaibskim jest zdecydowanie większe od wybrzeża nad Oceanem Spkojnym i właśnie tam znajdziemy dziewicze tereny wybrzeży Mosquito. Kraj przechodzi łagodne lecz częste trzęsienia ziemi. Najwyższym punktem kraju jest Cerro Las Minas na wysokości 2,870m n.p.m.
Głównym używanym tam językiem jest hiszpański. Angielski nie jest często używany poza większymi miastami. Jednakże na Wyspach Zatoki jest prawie jezykiem ojczystym mieszkańców. Narodową walutą w Hondurasie jest lempira, jednak jak prawie wszędzie w Ameryce Środkowej dolar amerykański (USD) stanowi drugą walutę i prawie wszędzie obydwie waluty są akceptowane.
Kraj graniczy z Gwatemalą od połnocnego zachodu, z Salwadorem na południu i z Nikaraguą od południowego wschodu. W kraju odnotowuje się najwiekszą ilość morderstw głównie z powodu szalejących gangów.

Honduras Mapa