Czas w Jamajka

Aktualny Czas Lokalny

Jamajka
Ameryka Północna

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Jamajka

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
2717991
Pełna nazwa JM
Stolica Kingston
Waluta JMD
Skróty JM, JAM
Numer kierunkowy 1876
Język English

Miasta w Jamajka

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Kingston
   

Pogoda w Jamajka

Jamajka Zdjęcia

Jamaica
Jamaica

Dodatkowe informacje o Jamajka

Jamajka jest krajem wyspiarskim na Karaibach, położonym na południe od Kuby i na zachód od wyspy Hispaniola. Liczy 2.8 miliona ludności co czyni ją trzecim najbardziej zaludnionym wśród anglofońkich krajów obu Ameryk po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Stolicą Jamajki jest Kingston. Jak w przypadku byłych kolonii na Karaibach, w Jamajce nie ma jednorodnej kultury. Mieszka tam duża populacja Chińczyków, Wschodnich Indian, białych, mulatów i ludnoś
o pochodzeniu syryjsko/libańskim. Wiele z tych ludów zmieszało się przez pokolenia.
W rezultacie mieszkańcy wyspy rzadko należą do jednej tylko grupy etnicznej, korzenie genealogiczne wielu osób można prześledzić lecz brak jest fizycznych oznak pochodzenia. Główną religią na wyspie jest chrześcijaństwo.
Jamajka jest znana jako kolebka muzyki reggae i kultury związanej z marihualną, jednak produkcja opiera sie o kawę, papaję, boksyt, gips, wapień i cukier trzcinowy.
Oficjalnym językiem na Jamajce jest angielski, co oznacza, że wszyscy nim mówią. Jednakże akcent jamajski jest dość mocny i z tego powodu cudzoziemcy mogą mieć problem ze zrozuminiem go. Niektórzy mieszkańcy Jamajki mówią też po hiszpańsku.
Walutą Jamajki jest dolar jamajski JMD (lokalnie nosi skrót $, J$, JA$)

Jamajka Mapa