Czas w Nikaragua

Aktualny Czas Lokalny

Nikaragua
Ameryka Północna

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Nikaragua

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
6198154
Pełna nazwa República de Nicaragua
Stolica Managua
Waluta NIO
Skróty NI, NIC
Numer kierunkowy 505
Język Spanish

Miasta w Nikaragua

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Managua
   

Pogoda w Nikaragua

Nikaragua Zdjęcia

Nicaragua
Colonial Granada Nicaragua
Nicaragua

Dodatkowe informacje o Nikaragua

Nicaragua jest krajem w Ameryce Środkowej. Posiada linię brzegową z Morzem Karaibskim od wschodu i z Północnym Oceanem Spokojnym od zachodu, od południowego wschodu graniczy z Kostaryką a od północnego zachodu z Hondurasem. Stolicą Nikaragui jest Managua. W przybliżeniu jedna czwarta ludności kraju mieszka w stolicy Nikaragui, co czyni ją trzecim co do wielkości największym miastem i metropolią Ameryki Środkowej. Nikaragua jest największym państwem w Ameryce Środkowej i posiada największą ilość akwenów świeżej wody na tym obszarze. Kraj nazwano „Krainą jezior i wulkanów”.
Imperium Hiszpańskie pokonało ten region w 16 wieku. W roku 1821 Nikaragua uzyskała niepodległość spod panowania Hiszpanii. Od uzyskania niespodległości Nikaragua nie odzyskała w pełni swojej siły po długich okresach braku stabilności politycznej a często rewolucji zbrojnych. Nikaragua jest typowym krajem Ameryki Łacińskiej; na jej życie codzienne i tożsamość kulturową skladają sie dwa odrębne czynniki: dziedzictwo kulturowe tubylczych plemion indiańskich i wpływy europejskie które napłynęły do kraju wraz z hiszpańskimi panami.
Rozległe tereny równinne wybrzeża atlantyckiego powoli przechodzą w centralny masyw górski, tzw. „kręgosłup” Nikaragui. Nie jest łatwo żyć na wąskim terenie równinnym wybrzeża Oceanu Spokjnego, które często doświadcza wybuchów wulkanicznych. Nikaragua jest też usiana wieloma jeziorami pochodzenia wulkanicznego. Stolica Managua, położona jest na wybrzeżu Lago de Managua. Najwyższym punktem jest Mogoton na wysokości 2,107m n.p.m.
Oficjaną walutą jest złota cordoba.

Nikaragua Mapa