Czas w Panama

Aktualny Czas Lokalny

Panama
Ameryka Północna

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Panama

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
3764166
Pełna nazwa República de Panamá
Stolica Panama City
Waluta PAB, USD
Skróty PA, PAN
Numer kierunkowy 507
Język Spanish

Miasta w Panama

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz

Pogoda w Panama

Panama Zdjęcia

Elsitio_Panama
Bocasdaltoro_Panama
Veraguas Panama

Dodatkowe informacje o Panama

Panama to kraj położony w Ameryce Środkowej i ma dostęp zarówno do wybrzeży Morza Karaibskiego jak i Północnego Pacyfiku, a graniczy z Kolumbią (i Ameryką Południową) na południowym-wschodzie oraz Kostaryką (i Ameryką Północną) na północnym-zachodzie. Stolicą jest miasto Panama. Państwo położone jest w jednej z najbardziej kluczowych lokalizacji na świecie — w przesmyku tworzącym most lądowy i łączącym Północną i Południową Amerykę — rząd panamski sprawuje kontrolę nad Kanałem Panamskim, który łączy Północny Atlantyk (przez Morze Karaibskie) z Półocnym Pacyfikiem, jednym z najważniejszych szlaków żeglugowych na świecie.
Panama to jedno z najpopularniejszych punktów turystycznych na świecie ze względu na łatwy dostęp i bioróżnorodność, w połączeniu z nowoczesną i ruchliwą metropolią, jaką jest stolica, miasto Panama. Kraj znany jest pod nazwą „Skrzyżowanie Ameryk” dzięki korzystnej pozycji między Północną a Południową Ameryką. To sprawia, że Panama od zawsze była ośrodkiem handlu łączącym różne światy i kultury.
Miejscowe znaczenie nazwy kraju, „obfitość ryb”, odzwierciedla reputację Panamy jako raju dla miłośników sportów wodnych i turystyki ekologicznej. Flora i fauna Panamy jest niesamowicie zróżnicowana ze względu na przesmyk łączący dwa kontynenty. W Panamie mieszka również wiele tubylczych plemion, które żyją w ten sam sposób jak ich przodkowie, co sprawia, że kraj ten jest ekscytującym miejscem pod względem dziedzictwa kulturowego.
Obowiązującą walutą jest dolar amerykański oraz balboa panamska.

Panama Mapa