Czas w Japonia

Aktualny Czas Lokalny

Japonia
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Japonia

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
126865000
Pełna nazwa Nihon
Stolica Tokyo
Waluta JPY
Skróty JP, JPN
Numer kierunkowy 81
Język Japanese

Pogoda w Japonia

Japonia Zdjęcia

Hiroshima_Japan1
Japan2
Japan3

Dodatkowe informacje o Japonia

Japonia, zwana po japońsku Nihon lub Nippon, jest państwem wyspiarskim w Azji Wschodniej. Stolicą jest Tokio. Japonia – lub „Kraj Wschodzącego Słońca”, jak jest często nazywany – to państwo gdzie niezrównany poziom technologiczny spotyka się z silnymi tradycjami oraz strukturami rodzinnymi, a także jest to miejsce, gdzie wyraźnie można dostrzec kulturę kraju, która liczy już tysiące lat.
Świat zachodni często ma trudność, aby zrozumieć Japonię. Na pierwszy rzut oka kraj może faktycznie wydawać się pełen sprzeczności: wiele japońskich korporacji to liderzy w swoich branżach, a jednocześnie wiadomości ze świata finansów ogłosiły niemalże bankructwo tego kraju. Większe miasta przypominają wyglądem miejsca z filmów science-fiction, lecz nadal można dostrzec drewniane chałupy w opłakanym stanie znajdujące się zaraz koło szklanych, designerskich budynków.
Jak wspomniano wyżej, Japonia to kraj łączący tradycje oraz nowoczesność i dalej zachowuje się wiele tradycyjnych struktur i praktyk. Jednak to co turysta najbardziej zauważy przyjeżdżając do kraju to nowoczesne konstrukcje i praktyki.
Japonia to pierwszy, azjatycki kraj, który zaadoptował zachodnią modernizację, i szybko wprowadza oraz przemienia nowe technologie oraz estetykę. Japonia, w przeciwieństwie do wielu krajów mocno związanych z tradycją, nie czuje silnej potrzeby atakowania lub usuwania starszej technologii, struktur czy praktyk. Zamiast tego ma wyjątkową umiejętność nakładania nowych wpływów na starsze praktyki, tworząc bardzo ciekawy amalgamat kulturowy.
Obowiązującą walutą w Japonii jest jen japoński.

Japonia Mapa