Czas w Kirgistan

Aktualny Czas Lokalny

Kirgistan
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Kirgistan

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
5944400
Pełna nazwa Kyrgyz Respublikasy
Stolica Bishkek
Waluta KGS
Skróty KG, KGZ
Numer kierunkowy 996
Język Kirghiz, Kyrgyz

Miasta w Kirgistan

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Bishkek
   

Pogoda w Kirgistan

Kirgistan Zdjęcia

Kyrgyzstan 2
Kyrgyzstan

Dodatkowe informacje o Kirgistan

Kirgistan to państwo śródlądowe znajdujące się w Azji Środkowej i oferuje wyjątkowy krajobraz górski oraz bardzo bogate dziedzictwo koczownicze. Graniczy z Kazachstanem na północy, Uzbekistanem na zachodzie, Tadżykistanem na południowym-zachodzie i Chinami na południowym-wschodzie. Stolicą jest Biszkek. Kraj został przyłączony do Rosji w roku 1876, po czym stał się częścią Związku Radzieckiego, aż w końcu uzyskał niepodległość w roku 1991.
Kirgistan to kraj o bogatej historii, która sięga wstecz 2 000 lat. Był to dom dla wielu kultur i imperiów. Choć nieprzyjazny teren sprawia, że kraj wydaje się odizolowany od reszty świata, był historycznie punktem, gdzie wiele cywilizacji krzyżowało swe drogi, a to po części ze względu na legendarny Jedwabny Szlak.
Kirgistan nie jest przykładem stabilnego rządu. Konflikty polityczne i zamieszki są powszechne w tym regionie i często rządy zachodnich krajów ostrzegają turystów o tym niebezpieczeństwie.
Kirgistan to świetny cel podróży dla autostopowiczów i miłośników sportów plenerowych z powodu dziewiczej i nieodkrytej natury.
Obowiązującą walutą w Kirgistanie jest som.

Kirgistan Mapa