Czas w Singapur

Aktualny Czas Lokalny

Singapur
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Singapur

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
5469700
Pełna nazwa 新加坡共和国
Stolica Singapore
Waluta SGD
Skróty SG, SGP
Numer kierunkowy 65
Język English

Miasta w Singapur

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Singapur
   

Pogoda w Singapur

Singapur Zdjęcia

4_Singapore
moshe_Singapore
1_Singapore
3_Singapore

Dodatkowe informacje o Singapur

Singapur to miasto-państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Zostało początkowo założone jako brytyjska kolonia handlowa w roku 1819. Po ogłoszenia swej niepodległości, Singapur stał się jednym z najbardziej prosperujących krajów na świecie, a tutejszy port jest najbardziej ruchliwy. Singapur znacznie bardziej przypomina gęsto zaludnione i zatłoczone miasto, aniżeli państwo, populacja kraju wynosi 5.5 miliona, a jego powierzchnia wynosi 716.1 km². Jednak, w przeciwieństwie do innych, podobnych miast, jest tu całkiem przyjemnie, a to z powodu wielu parków i rezerwatów przyrody.
Choć Singapur wciąż utrzymuje dość przerażajacą politykę w zakresie posiadania rozmaitych rodzajów narkotyków (śmierć przez powieszenie, nawet w przypadku obcjokrajowców), kraj ten zajmuje wysoką pozycję w rankingu narodowych polityk społecznych, a w Azji zajmuje nawet pierwsze miejsce. W rankingu światowym zajmuje 11 miejsce pod względem Wskaźnika Rozwoju Społecznego, zwłaszcza w zakresie tak kluczowych dziedzin jak edukacja, służba zdrowia, długość i jakość życia, bezpieczeństwo osobiste, sektor mieszkaniowy.
Istnieje duża rozbieżność dochodów w kraju, 90% obywateli mieszka we własnych domach, a kraj ma jeden z najwyższych wskaźników przychodu na osobę z niskimi podatkami. 38% stałych mieszkańców kraju to obcjokrajowcy. Singapurczycy są w większości dwujęzyczny: ich ojczystym językiem jest mandaryński, malezyjski lub tamilski oraz posługują się biegle językiem angielskim. Różnorodność kulturowa kraju jest odzwierciedlona w bogatej, etnicznej, „straganowej” kuchni oraz najważniejszych festiwalach – Chiński, Malezyjski, Indyjski, Zachodni – wszystkie są narodowymi świętami.
Obowiązującą walutą w kraju jest dolar singapurski.

Singapur Mapa