Czas w Holandia

Aktualny Czas Lokalny

Holandia
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Holandia

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 2
Populacja
16916000
Pełna nazwa Nederland
Stolica Amsterdam
Waluta EUR
Skróty NL, NLD
Numer kierunkowy 31
Język Dutch

Pogoda w Holandia

Holandia Zdjęcia

Hague Netherlands
Snowfall Netherlands
Zandvoort Beach Netherlands

Dodatkowe informacje o Holandia

Holandia jest krajem europejskim, graniczącym z Niemcami od wschodu, z Belgią od południa, a także z Francją na Karaibach, jako, że obydwa te państwa nadal sprawują tam rządy. Stolicą kraju jest Amsterdam. Holandia jest gęsto zaludnionym krajem, z 408 mieszkańcami na km2.
W okresie renesansu kraj ten był potęgą morską, to małe i przeważnie równinne państwo szczyci się niesamowitym kulturalnym i ekonomicznym dziedzictwem. Dziś Holandia jest znana ze swojej liberalnej postawy i otwartości. Stolica jest najatrakcyjniejszym i najsławniejszym miejscem turystycznym kraju, przede wszystkim ze względu na postawę tolerancji.
Wielu turystów właśnie z tego powodu odwiedza Holandię, aby doświadczyć jej tolerancji: prostytucja jest zalegalizowana, a seks shopy, seks wydarzenia muzea poświęcone seksowi i narkotykom są popularne wśród turystów. Sprzedaż, posiadanie i spożywanie małych ilości haszyszu choć w zasadzie nie jest legalne, jest oficjalnie tolerowane, lecz kawiarnie podlegają wzmożonym restrykcjom. Jednakże narkotyki cięższe są zdecydowanie zabronione. Jeśli chodzi o małżeństwa homoseksualne to naród ten ma równie otwartą postawę: w Holandii małżeństwo homoseksualne posiada takie same prawa jak małżeństwo heteroseksualne.

Holandia Mapa