Czas w Serbia

Aktualny Czas Lokalny

Serbia
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Serbia

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
7114393
Pełna nazwa Republika Srbija
Stolica Belgrade
Waluta RSD
Skróty RS, SRB
Numer kierunkowy 381
Język Serbian

Miasta w Serbia

Miasto Czas teraz Miasto Czas teraz
Belgrad
Kosowo
Prisztina
   

Pogoda w Serbia

Serbia Zdjęcia

Belgrade Serbia
Krusevac Serbia
Sava Temple Serbia

Dodatkowe informacje o Serbia

Serbia jest krajem położonym na Bałkanach, w południowej Europie. Kraj ten był założycielem i jedną z sześciu republik, które tworzyły (obecnie rozwiązaną) federację Jugosławii. Państwami sąsiadującymi są Czarnogóra na południu, Bośnia i Hercegowina na zachodzie, Bułgaria na południowym wschodzie, Chorwacja na północnym zachodzie, Węgry na północy,Macedonia i Albania (poprzez Kosowo) na południu, i Rumunia na północnym wschodzie. Stolicą kraju jest Belgrad. Kraj ten jest niezwykle bogaty w dziedzictwo kulturowe i dziewicze piękno natury, w okresie ostatnich 20 lat Serbia przechodziła bardzo trudny czas, powodem była wojna i nieustający chaos polityczny, który nastąpił po rozwiązaniu Jugosławii. Stałe działania wojenne doprowadziły do zaniedbania sektora turystyki, co przełożyło się na wyjątkowo niską liczbę turystów odwiedzających ten kraj.
Serbia znajduje się w bardzo znaczącym miejscu, na jednej z najważniejszych tras kontynentalnych świata i przez setki lat była wielokulturowym i wieloetniczny tyglem. Serbowie są ludźmi niezwykle otwartymi na obcych i odwiedzających, ta cecha pochodzi z dziedzictwa pokoleniowego wzajemnych kontaków z obcymi cywilizacjami.
Geografia Serbii jest wyjątkowo zróżnicowana: bujna roślinność, falujące pola na północy, gładkie tafle wodne na wchodzie i nieco dziki górski krajobraz na południowym wschodzie. Najwyższym punktem kraju jest Đeravica na wysokości 2656 m n.p.m.
Walutą używaną jest serbski denar.

Serbia Mapa