Czas w Włochy

Aktualny Czas Lokalny

Włochy
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Włochy

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
60753794
Pełna nazwa Repubblica italiana
Stolica Rome
Waluta EUR
Skróty IT, ITA
Numer kierunkowy 39
Język Italian

Pogoda w Włochy

Włochy Zdjęcia

Italy 1
Italy 2
Positano Italy

Dodatkowe informacje o Włochy

Włochy są krajem położonym w Europie Południowej. Wraz z Grecją, kraj ten uznaje się za kolebkę kultury zachodniej. Jego bogata poprzez wieki ciagnąca się historia sprawiła, że Włochy są miejscem, gdzie znajduje się najwięcej na świecie zabytków, które są zaliczone do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolicą Włoch jest Rzym, to jedno z najważniejszych miast gdzie znajduje się wiele zabytków światowej sławy. Włochy leżą w przeważającej części na półwyspie na Morzu Śródziemnym, graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią, i Słowenią na północy. Włochy omywają wody mórz Liguryjskiego i Tyrreńskiego od zachodu, mórz Śródziemnego i Jońskiego od południa i Morza Adriatyckiego od wschodu.
Język włoski jest oficjalnym językiem kraju, jednak kultura włoska nie jest jednorodna. Podróżni odwiedzający ten kraj z łatwością zauważą różnice pomiędzy bogatą, przemysłową północną częścią, a bardziej tradycyjnym i spontanicznym południem. W kraju można napotkać kilkanaście dialektów w zależności od regionu. W pólnocno zachodniej części językiem mówionym jest francuski, a w północno wschodniej części niemiecki.
Pod względem geograficznym krajobraz Włoch jest bardzo zróżnicowany, lecz można go przede wszyskim określić jako górski z pasmami Alp i Apenin, które przebiegają przez większą część jego terytorium. Częścią kraju są też istotne wyspy: Sardynia, która leży na zachód od wybrzeży Włoch i Sycylia, która leży na południe od cypla.
Poza swoją bogatą historią i niezwykłą przyrodą, znana na świecie jest też kuchnia włoska, moda i pięknie zaprojektowane luksusowe samochody sportowe i motocykle.

Włochy Mapa