Czas w Hiszpania

Aktualny Czas Lokalny

Hiszpania
Europa

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Hiszpania

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 2
Populacja
46439864
Pełna nazwa Reino de España
Stolica Madrid
Waluta EUR
Skróty ES, ESP
Numer kierunkowy 34
Język Spanish

Pogoda w Hiszpania

Hiszpania Zdjęcia

Spain 2
Spain
Caladela Spain

Dodatkowe informacje o Hiszpania

Hiszpania jest bardzo zróżnicowanym krajem, dzieli Półwysep Iberyjski z Portugalią na zachodnim krańcu Morza Śródziemnego. Kraj ten zajmuje drugie miejsce na liście Światowego Dziedzictwa, po Włoszech, szczyci się też największą ilością miast zaliczanych do Światowego Dziedzictwa. Jeśli powiemy, że Hiszpania ma wszystko nie będzie w tym przesady ponieważ kraj posiada długą i chlubną historię, która w istotny sposób miała wpływ na cały świat, znajdziemy w niej zarówno dużą ilość pięknych miast jak i piękno przyrody wraz z bardzo przyjacielskimi mieszkańcami. Hiszpania zalicza się do jednych z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie, ze zrozumiałych powodów.
Od stolicy przemysłowej Hiszpanii Madrytu, do młodego miasta nadmorskiego o wyraźnie zarysowanej kulturze jakim jest Barcelona, od Andaluzji o kulturze islamskiej do Wysp Kanaryjskich, Hiszpania zalicza się do jednych z najcielawszych miejsc na naszej planecie.
Kultura i architektura Hiszpanii tworzą swoisty amalgamat wpływów europejskich i islamskich i to one ukształtowały miasta południa kraju w prześwietny sposób. Al-Andalus (współczesna Andaluzja) była centrum świata muzułmańskiego w okresie złotego wieku islamu. Hiszpania kiedyś była centrum ogromnego kolonialnego imperium, miała znaczny wpływ na kontynent Ameryki Południowej, gdzie w większej części językiem ojczystym jest hiszpański.
Hiszpania podzielona jest na autonomiczne regiony, które mocno trzymają się swoich tradycji i dialektów, szczególnie w północno wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego.
Walutą używaną w Hiszpanii jest Euro.

Hiszpania Mapa