Czas w Indie

Aktualny Czas Lokalny

Indie
Azja

Querying time server...

--:------

-- ---- ----

Szczegóły o Indie

Strefa czasowa ---
Czas Letni (DST) ---
Strefy czasowe 1
Populacja
1275840000
Pełna nazwa Bharat Ganrajya
Stolica New Delhi
Waluta INR
Skróty IN, IND
Numer kierunkowy 91
Język Hindi

Pogoda w Indie

Indie Zdjęcia

India
India 2

Dodatkowe informacje o Indie

Indie to największy kraj na subkontynencie indyjskim i graniczy z Pakistanem na zachodzie, Chinami i Nepalem na północy, Butanem na północnym-wschodzie i Bangladeszem i Mjanmą na wschodzie. Sri Lanka leży na południu kraju, Malediwy na południowym-zachodzie, a Indonezja na południowym-wschodzie przy Oceanie Indyjskim. Stolicą kraju jest duże miasto Nowe Delhi, ale znajduje się tu również wiele innych, bardzo zaludnionych metropolii. Indie to siódmy co do wielkości kraj świata pod względem powierzchni, a populacja wynosi ponad miliard ludzi, czyli porównywalnie z Chinami. Warto wspomnieć, że w Indiach wskaźnik urodzeń jest znacznie wyższy niż w Chinach i istnieje duże prawdopodobieństwo, że kraj ten wyprzedzi Chiny pod względem populacji.
Kraj ten jest z natury bardzo zróżnicowany pod względem geografii, klimatu, kultury, języka i etniczności. Jest to największa demokracja na świecie, gdyż we wszystkich wyborach głosuje prawie miliard ludzi. Obowiązującą walutą w Indiach jest rupia indyjska.
Kultura i dziedzictwo Indii to ekscytująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Ten ogromny kraj oferuje turystom spojrzenie na fascynujące religie i etnografię. Jest także bardzo zróżnicowany pod względem ilości języków, gdyż funkcjonuje i stale rozwija się ponad 438 dialektów.
Indie, pomijając już aspekt historyczny, otworzyły się na zglobalizowany świat i kraj ten jest jednym z głównych graczy w dziedzinie technologii i informatyki. Indie to kraj o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym, co wciąż zachwyca i fascynuje wielu ludzi odwiedzających ten kraj.

Indie Mapa